LESS is MORE

Jak co niektórzy zauważyli, dojrzałem do wyznawania zasady treningowej LESS IS MORE. I w przypadku mojego samozwańczego challenge’a nie jest inaczej. Dzisiaj REST. Po wczorajszym „zwierzęcym” wybieganku I realised, by zebrać 800m w pionie, musiałem zrobić 18 000m w poziomie. W 7km zbierałem a potem 11 zbiegałem, nie inkasujac ani metra na konto przewyższenia- tzw. puste kilosy. A na to pozwolić sobie nie mogę. Już tłumaczę.

Jestem fizjoterapeutą. Jak inni określać lubią – sportowym. Kilkunastokończynowe (kilkuletnie brzmi słabo:) doświadczenie przypadków bolesnych „od przeciążeń” zmusiło/zachęciło mnie do rozwoju w temacie i wgłębieniu się w niego bardzo dogłębnie. Pewnie sytuacja tych ludzi nie byłaby dla mnie tak przekonująca (bo ja niedowiarek) gdybym nie bazował na doświadczeniu własnym własnego ciała, własnych mięśni i własnego poczucia nieumiejętności prawidłowego technicznie ruchu biegowego. Inaczej mówiąc; zajebałem kiedyś nogę robiąc zbyt duży kilometraż nie znając zbyt dobrze zasad poprawnej lokomocji. I ta prawidłowa lokomocja jest niezwykle trudna do wykonania podczas zbiegania w zmęczonych nogach. A teraz skracając najszybciej jak się da (może kiedyś rozwine ten temat, dziś odpocząć od sieci chcę) krzyknę:

Podbiegi wzmacniają nogi❕ A zbiegi je niszczą❗

Tak więc muszę coś wymyślić 🤔

Dzisiejsza aktywność (nie nazwałem trening) odbyła się na kajaku (o zaległej z wczoraj siłce nie wspominam:) Sprawiła mi ona mega radość co przyczyniło się do obniżenia poziomu kortyzolu na cały dzień. Do tego dobrze dobrany jadłospis i bezstresowość przyniosą z pewnością jutro pożądany efekt.

P.S. Długa przerwa w wiosłowaniu na torze, a szczególnie takim wymagającym jakim jest tutejszy stadion olimpijski, uświadomiła mi, jak ciężko jest uprawiać techniczną dyscyplinę sportu. Sorry for You Kajakarze Górscy😉

Jedna uwaga do wpisu “LESS is MORE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.